In 1994 vond de oprichting plaats van het familie wijngoed Asconi. Inmiddels zijn zij gegroeid tot ruim 500 hectare aan wijngaarden, verspreid over zo’n 10 kilometer. Moldavische wijnen klinken voor ons nog redelijk nieuw, niets is minder waar. Moldavie kent een lange wijn- historie, welke zeker terug gaat tot het jaar 3.000 v. Ch. Lange tijd waren de Moldavische wijnen uitsluitend bedoeld voor de Russische markt en ging kwantiteit boven kwaliteit, maar op het moment dat Moldavie hun koers van het land meer richting Europa ging varen, hoe minder de wijnen door Rusland afgenomen werden. Zij verkozen liever hun eigen wijn boven de Moldavische. Dit was het moment dat er rigoureus van aanpak veranderd werd. Investeerders werden aangetrokken en wijnbouw ging drastisch op de schop. Kwantiteit werd kwaliteit met moderne wijntechnieken die hand in hand werden doorgevoerd met Moldavische wijnbouwtradities. Moldavie geniet ook nog van een unieke ligging, buiten het ideale klimaat, valt het binnen de zogeheten zwarte gordel. Dit heeft betekenis op de grond, we noemen dit Chernozem. Een zeer zwarte vruchtbare bodem, die de druiven ten goede komt. Onze aarde bevat twee van deze aardegordels. De cabernet sauvignon is een zuivere wijn, met een lichte rijping op houten Barrique. Hier is zowel Amerikaans als Hongaars eik voor gebruikt.
Asconi Merlot
€5,25 €4,81 bij 12 flessen
Land | |
---|---|
Wijnstreek | |
Druivenras | |
Smaakprofiel | |
Merk | |
Inhoud | |
Jaargang |
584 op voorraad
Flespakket
Alle zendingen van Heeren van de Wijn worden verzorgd door Flespakket.nl; een klantgerichte organisatie, dat onderdeel uitmaakt van PostNL met een landelijk dekkend netwerk. Zodra jouw bestelling door Heeren van de Wijn is verwerkt, wordt deze overgedragen aan Flespakket.nl.
Afhalen
Uiteraard kan je jouw bestelling ook gratis af komen halen in een van onze wijnwinkels. Daar kan je zelf tijdens het plaatsen van jouw bestelling voor kiezen. Je laat ons dus weten of je jouw bestelling bezorgd wilt hebben, of dat je hem komt afhalen. Dan zorgen wij ervoor dat jouw bestelling bij je terecht komt of voor je klaarstaat.
Verzendkosten
Wij berekenen binnen Nederland €7,95 bezorgkosten. Vanaf €47,50 bezorgen / versturen wij gratis.
Levertijd(en)
Onder mijn account kan je jouw bestelhistorie bekijken. Tevens kan je eerder gemaakte bestellingen bij Heeren van de Wijn gemakkelijk nogmaals bestellen via de link bij iedere bestelling.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.