Weingut Stiegelmar is al 4 generaties van de familie Stiegelmar. Traditionele wijnbouw gaat hier hand in hand samen met de innovatieve ideeën van de jongere generaties.
Grüner veltliner is de meest aangeplante witte druif van Oostenrijk momenteel. De Grüner Veltliner Pur is een lichte frisse wijn van deze druif. Steeds vaker worden de wijnen van de grüner veltliner naar voren geschoven bij gastronomische inzet. De wijnen kunnen hele lastige garnituren als waterkers, artisjok, asperges en avocado met gemak begeleiden. Grüner Veltliner is helemaal uit zijn schaduw gekropen, deze druif kan zeer diverse wijnen leveren. In een volle en krachtige stijl, met zelfs rijping op houten barrique, maar ook zeer verfrissend in de lichtere stijlen zoals deze. Deze lichte en frisse wijn van de grüner veltliner geeft aroma en smaken van groene appel, sappige peer, citrus. Je proeft puur fruit met een sprankelende toets. Deze wijn staat voor de Oostenrijkse puurheid pur sang!
Deze Weissburgunder is er absoluut een met smaak! De Weissburgunder, of misschien meer bekend als Pinot Blanc, is helder, lichtgeel met groene reflecties. De neus is complexe, floraal-exotisch met hints van ananas, mango en perzik. Dit proef je ook! De wijn heeft een fijne zuurgraad, lange fruitige afdronk, is harmonieus met een elegante afdronk.
De Zweigelt is een druif die in 1922 ontwikkeld is door Fritz Zweigelt, het is een kruising tussen de St. Laurant en de Blaufrankischdruif. Op dit moment is het de meest verbouwde rode druif van Oostenrijk. Ook in Hongarije, Duitsland en Canada heeft de Zweigelt al een plekje veroverd. De Zweigelt is er in diverse uitvoeringen, op hout gelagerde versies, vol en krachtig, maar ook de frissere varianten, waar het fruit vanaf spat. Onze Stiegelmar Zweigelt is van het laatste soort. Fluweelzacht en vol fruit, heerlijk als borrelwijn, maar ook naast een Carpaccio een voortreffelijke begeleider!
De Heideboden bevat voornamelijk zweigelt 70%, aangevuld met de druif blaufränkisch. De wijnstokken variëren in leeftijd van 15 tot 48 jaar. De druiven komen van wijngaarden in het Heideboden gebied, dit bestaat voornamelijk uit donkere granieten bodems. Hierop warmen de druiven zich en ontstaat er een bijzondere warme en volle smaak. Klassieke rode wijnbereiding met 18 maanden rijping op barrique maakt dit tot een prachtig glas.