Gaja Sito Moresco Langhe

60,95

Land

Wijnstreek

Druivenras

,

,

Merk

Smaakprofiel

Wijn en spijs

,

Jaargang

Inhoud

Alcoholgehalte

Uitverkocht

Wil je een bericht ontvangen wanneer dit product weer op voorraad is?

Download pdf
Beschrijving

Het bedrijf Gaja bestaat al sinds 1859 en werd toen opgericht door Giovanni Gaja in Barbaresco, Piemonte. Sinds 1961 wordt het geleid door Angelo Gaja en hij heeft er mede voor gezorgd dat het gebied Piemonte internationaal meer bekendheid kreeg. Inmiddels is Gaja een van de meest bekende producenten uit Italie, te vergelijken met de faam van Antinori bijvoorbeeld. Naast de wijngaarden in Barbaresco heeft Gaja ook wijngaarden in Toscane: in Bolgheri en Montalcino. In toscane worden vooral Super Tuscans geproduceerd door hen. Inmiddels nemen de dochters van Angelo het bedrijf langzaam over. Angelo wilde in die tijd niet werken volgens de officiële classificaties die bestaan in Italië en bracht zijn wijnen uit met het label: Single Vineyard. Zijn kinderen hebben besloten alleen nog de Single Vineyard Nebbiolo uit te brengen en brengen dus nu ook weer wijnen op de markt met de benamingen Barbaresco en Barolo.

De Sito Moresco is een blend van Merlot, Cabernet Sauvignon en Nebbiolo. De druiven komen van verschillende wijngaarden in Piemonte uit Barbaresco, Treiso en Serralunga. De bodem bestaat hier vooraal uit klei, kalk, zand en leisteen. De verschillende druiven worden apart vergist en daarna pas geblend. Na de assemblage volgt een houtrijping van 12 maanden en daarna nog 6 maanden rijping op de fles.

De wijn heeft een intense geur van rood fruit, chocolade en lichte kruidige hints, mooie structuur met zijde zachte tannine in de afdronk. Dit glas past goed bij vleesgerechten en bijvoorbeeld belegen kazen

 

Extra informatie
Land

Wijnstreek

Druivenras

,

,

Merk

Smaakprofiel

Wijn en spijs

,

Jaargang

Inhoud

Alcoholgehalte

Verzending & Levering

Flespakket

Alle zendingen van Heeren van de Wijn worden verzorgd door Flespakket.nl; een klantgerichte organisatie, dat onderdeel uitmaakt van PostNL met een landelijk dekkend netwerk. Zodra jouw bestelling door Heeren van de Wijn is verwerkt, wordt deze overgedragen aan Flespakket.nl.

Afhalen

Uiteraard kan je jouw bestelling ook gratis af komen halen in een van onze wijnwinkels. Daar kan je zelf tijdens het plaatsen van jouw bestelling voor kiezen. Je laat ons dus weten of je jouw bestelling bezorgd wilt hebben, of dat je hem komt afhalen. Dan zorgen wij ervoor dat jouw bestelling bij je terecht komt of voor je klaarstaat.

Verzendkosten

Wij berekenen binnen Nederland €7,95 bezorgkosten. Vanaf €75,- bezorgen / versturen wij gratis.

Levertijd(en)

Onder mijn account kan je jouw bestelhistorie bekijken. Tevens kan je eerder gemaakte bestellingen bij Heeren van de Wijn gemakkelijk nogmaals bestellen via de link bij iedere bestelling.